KDH

OSUSZACZE W ZABUDOWIE KDH

Osuszacze typu KDH zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o poprawie wykonywanych prac konserwacyjnych i antykorozyjnych. Wyposażone są w wentylatory procesowe nadające odpowiednio duży spręż nawiewanemu powietrzu suchemu. Osuszacze zabudowane są w odpornych, trwałych stalowych kabinach umożliwiających łatwy transport zarówno wózkiem widłowym jak i poprzez dźwig. Jak wszystkie osuszacze adsorpcyjne, zbudowane są na bazie adsorpcyjnego rotora wykonanego z włókna węglowego nasączonego silikażelem. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy maksymalny efekt osuszania.

Zalety
  • dostępne w czterech wielkościach 2600, 3500, 5000 i 8000 m³/h
  • możliwość zwiększenia ciśnienia statycznego do 1000 Pa
  • regulacja wydajności osuszania
  • stabilna konstrukcja – możliwość przenoszenia przez dźwig i wózki widłowe, łatwość serwisowania i dostęp do wszystkich elementów
  • osuszacze mogą pracować w pełnym zakresie wilgotności (0-100%RH) oraz w ujemnych temperaturach (od -25C do +40C)
Lewaco|KDH
Lewaco|KDH
Zasada działania osuszaczy KDH

Sercem adsorpcyjnego osuszacza powietrza jest silikażelowy rotor suszący. Osuszanie powietrza następuje w części procesowej, gdzie mikroskopijne cząsteczki wody zostają adsorbowane na powierzchni rotora. Powietrze suche poprzez wentylator procesowy zostaje podawane do procesu. Do regeneracji rotora służy strumień powietrza regeneracji, który po odpowiednim podgrzaniu odparowuje wodę z rotora. Wilgotne powietrze usuwane jest na zewnątrz. W osuszaczach typu KDH zastosowano dodatkowo odzysk ciepła rotora do podgrzania wstępnego powietrza regeneracji. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne oszczędności energii zużywanej do procesu regeneracji.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE
  • mechaniczny czujnik wilgotności do sterowania urządzeniem
  • elektroniczny regulator wilgotności do sterowania urządzeniem
  • dyfuzory do rozdziału powietrza suchego pod podpięcie kanałów o odpowiednich przekrojach
  • rama malowana na wybrany kolor
Lewaco|KDH

ADOSRPCYJNE OSUSZANIE POWIETRZA 

Technologia adsorpcyjnego osuszania powietrza jest najbardziej skuteczną metodą usuwania wilgoci z powietrza atmosferycznego. Charakteryzuje się ona wysoką wydajnością i trwałością. Adsorpcyjny, zmywalny rotor suszący będący najważniejszym elementem urządzenia posiada żywotność 10-12 lat w zależności od warunków w jakich pracuje. Dzieje się tak dlatego że wilgoć którą usuwamy z powietrza adsorbuje na powierzchni rotora, nie wnikając w jego strukturę, tym samym rotor zachowuje swoje właściwości suszące przez bardzo długi czas.

Osuszacze adsorpcyjne odróżnia także od innych rozwiązań możliwość pracy w pełnym zakresie wilgotności (od 0 do 100% RH) oraz bardzo szerokim zakresie temperatur, także ujemnych (od -25C do +40C). Wykorzystanie adsorpcyjnych osuszaczy powietrza LEWACO daje możliwość uzyskania bardzo niskich punktów rosy (np. DP=-20C, DP=-25C dla wykonań specjalnych).

Kolejną zaletą osuszaczy adsorpcyjnych wynikających z ich niesłychanej wydajności jest możliwość uzyskania efektu odpowiedniego osuszenia powietrza przy zminimalizowaniu ilości powietrza niezbędnego do tego procesu. Przekłada się to na mniejsze przekroje kanałów wentylacyjnych i zmniejszenie rozmiaru instalacji.

Adsorpcyjne osuszanie powietrza w oparciu o urządzenia LEWACO sprawdza się doskonale w każdych warunkach pogodowych, przy każdej wilgotności oraz daje pewność skutecznego rozwiązania problemu nadmiernej wilgoci na długie lata.